nocniki, podesty i nakładki dziecięce

( ilość produktów: 16 )

Nocnik stanowi codzienne wsparcie w treningu czystości i nauce w załatwianiu podstawowych, fizjologicznych potrzeb. Dzięki niemu rodzic może "odpieluchować" malucha i zwiększyć jego samodzielność.

Nocnik dla dziecka – jaki model wybrać

Zastanawiając się nad tym, jaki nocnik dla dziecka sprawdzi się idealnie, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim kryteria związane z wygodą i bezpieczeństwem. Najlepiej sprawdzają się proste modele, bez zbędnych udziwnień, które łatwo utrzymać w codziennej czystości. Przydatnym akcesorium może być także turystyczny nocnik dla dziecka, łatwy w przenoszeniu, ale też złożeniu i schowaniu, gdy maluch „przesiądzie się” już na standardową toaletę dla dorosłych.

Mini toaleta

Ciekawym rozwiązaniem jest też mini toaleta, niesamowicie dokładnie odzwierciedlająca miskę ustępową, z której korzystają pozostali członkowie rodziny. Dzięki niej w nauce czystości można wykorzystać naturalną chęć naśladownictwa. Dziecko instynktownie będzie próbowało powtarzać to, co robią jego najbliżsi. W ten sposób łatwiej oswoi się ze standardową toaletą. Może korzystać z dwóch trybów spłukiwania, a wciskaniu przycisków towarzyszy dźwięk spadającej wody. Pozwól maluchowi poczuć się jak dorosły!

Nocnik fotelik

Inną opcją przydatną dla malucha przechodzącego naukę czystości jest nocnik fotelik. Wygodne oparcie i podłokietniki gwarantują poczucie komfortu, zaś opływowe kształty ułatwiają utrzymanie przedmiotu w czystości. Stabilne rozwiązanie, dzięki któremu dziecko będzie chętniej podejmowało wysiłek w zakresie porzucenia pieluchy na rzecz większej samodzielności. Tego rodzaju nocnik z wyjmowanym wkładem ułatwia ćwiczenie kontrolowania fizjologicznych czynności organizmu.

Nakładka na sedes

Z myślą o starszakach producenci produktów dla najmłodszych opracowali nakładkę na sedes dla dziecka. Dzięki niej maluch czuje się pewniej i stabilniej, gdy korzysta ze standardowej toalety. Dzięki niej średnica otworu jest mniejsza, a przez to bezpieczniejsza w użytkowaniu.

Bogaty wybór kolorów i kształtów nocników dla dziewczynek i chłopców sprzyja zwiększeniu zainteresowania nauką korzystania z nich. Nocniki dla dzieci mogą przyciągać uwagę dodatkowymi opcjami, takimi jak sygnały dźwiękowe lub wzrokowe, przez co sprzyjają podejmowaniu prób ich użytkowania.

W łazience, z której korzysta maluch, zdecydowanie przyda się również podest dwustopniowy dla dziecka. Jest on zazwyczaj wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Produkt ten ułatwia sięganie po mydło i umycie rąk w umywalce. Może też sprawdzić się w kuchni. Przy pomocy podestu dla dziecka łatwiej też wykonać rutynowe, poranne i wieczorne, mycie ząbków. Antypoślizgowe nóżki i powierzchnia użytkowa zapewniają stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania z podwyższenia.

Jeśli chodzi o nowoczesny nocnik dla dziecka, to producenci przykładają dużą wagę do tego, aby z wyglądu przypominał on standardowy sedes. Często modele posiadają dodatkowo pojemniki na papier bądź chusteczki, a wbudowany mechanizm ma do złudzenia przypominać dźwięk spuszczanej wody. Dobrze zaprojektowane produkty ułatwiają maluchowi pożegnanie się z pieluszką na dobre.

    pixelpixel