śliniaki dla dzieci

( ilość produktów: 22 )

Każdy świeżo upieczony rodzic zdaje sobie sprawę, że wcześniej czy później przydatne w domu staną się śliniaki. W okresie rozszerzania diety malucha, gdy zaczyna on po raz pierwszy próbować posiłków innych niż mleko, zdecydowanie warto poszukać rozwiązań, które uchronią dziecięcy kaftanik przed zabrudzeniami.

Śliniak dla niemowlaka stanowi pierwszą barierę dla tego, co spadnie z łyżeczki. Chroni ubranka maluszka przed plamami z owoców i warzyw, nierzadko trudnymi do usunięcia. Marchewka, buraczki czy dynia – każde z nich pozostawia kolorowy ślad. Sięgnięcie po śliniak dla dziecka okazuje się zatem rozsądnym wyjściem.

Śliniaki bawełniane

Jednym z najpopularniejszych, chętnie stosowanych przez rodziców, rozwiązań jest śliniak bawełniany. Za sprawą wodoodpornej warstwy, w którą wyposażono wiele modeli, można łatwo utrzymać go w czystości i uchronić dziecięce ubranko przed zabrudzeniami. Za jego stosowaniem przemawia także praktyczne zapięcie na rzep, wyjątkowo komfortowe – tak dla rodzica, jak i dla dziecka.

Śliniaki z rękawami

Z myślą o nieco starszych pociechach, które próbują swoich sił w samodzielnym jedzeniu, powstał śliniak z długim rękawem. Znakomicie chroni on ubranie dziecka, w tym strefę ramion i przedramion. Może sprawdzić się nie tylko w porze karmienia, ale także podczas wesołych zabaw z plasteliną, modeliną, gliną czy masą papierową. Tego rodzaju śliniaczek stanowi formę fartuszka, który z jednej strony nie krępuje dziecięcych ruchów, z drugiej zaś zabezpiecza odzież przed całkowitym zabrudzeniem i zniszczeniem. Tak uszyty śliniak plastikowy jest banalnie prosty do utrzymania w czystości, a dzięki rzepowi – także do zakładania. Z nim każda nauka gotowania z dziadkami czy malowanie farbami zakończą się bezpiecznie dla odzieży!

Wododporne śliniaki

Śliniak wodoodporny uchroni ubranko niemowlaka przed przykrymi niespodziankami podczas karmienia, związanymi z nadmiarem wydzielanej śliny czy wypluciem pokarmu. Tego typu niedrogie akcesorium ogranicza potrzebę wykonywania tak wielu prań w ciągu jednego dnia. Sprzyja lepszej organizacji czasu w domu z noworodkiem, a przy okazji jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym.

Jaki śliniak wybrać

Śliniaki bawełniane stanowią jeden z oczywistych wyborów. Są łatwo dostępne w sklepach, proste w eksploatacji i praniu, wygodne i przyjemne w dotyku. Zazwyczaj modele tego rodzaju wiąże się na szyi lub zapina na rzep. Ciekawą alternatywą może być śliniak dla noworodka wyposażony w cienką poliestrową warstwę, która czyni to rozwiązanie nieprzemakalnym. W sprzedaży są również śliniaki jednorazowe, idealne podczas wakacyjnych wyjazdów, wizyt u dziadków i znajomych czy spontanicznego wyjścia na spacer. Lubianym przez rodziców rozwiązaniem jest śliniak z kieszonką, do której wpada to, co nie zdoła znaleźć się w buzi dziecka. W ten sposób można ograniczyć czas poświęcony na każdorazowe sprzątanie wokół stolika, przy którym siedział maluch.

Bogaty wybór kolorów i motywów sprawia, że śliniaki dla dzieci są nie tylko praktyczne, ale i ładne. Niebieskie, różowe, białe, zielone, fioletowe – paleta możliwości jest niemal nieograniczona. Ogromna liczba wzorów, począwszy od jednorożców, poprzez dinozaury, a skończywszy na motywach botanicznych, sprawia, że każdy rodzic znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

    pixelpixel