zabawki drewniane dla dzieci

( ilość produktów: 73 )

Zabawa jest fundamentalnym elementem, bezpośrednio wpływającym na prawidłowy rozwój każdego dziecka. Aby jednak te procesy mogły przebiegać w sposób właściwy, potrzebne są odpowiednio dopasowane do wieku i umiejętności dziecka zabawki, stymulujące wiele obszarów mózgu. Idealnie w tym zakresie sprawdzą się zabawki drewniane, które na przełomie ostatnich lat na nowo zyskały popularność, stając się najchętniej wybieranymi upominkami dla najmłodszych.

 

Wyższość zabawek drewnianych nad plastikowymi

Rosnąca sława nie jest jednak dziełem przypadku. Rodzice słusznie bowiem zauważają, że przedmioty z drewna są trwałe, wytrzymałe, a do tego precyzyjnie wykonane. Podkreślić należy również szeroko rozumiany walor edukacyjny, który poprzez odpowiednią stymulację rozwoju dziecka w zakresie integracji sensorycznej, wyobraźni i zdolności manualnych przygotowuje malucha do rozpoczęcia nauki. Nie można pozostać obojętnym na jeszcze jeden, równie ważny aspekt. Mianowicie, zabawki drewniane mają to do siebie, że pozwalają dzieciom na poznawanie świata poprzez naśladownictwo – w bezpiecznych dla niego warunkach. Doskonałym przykładem może być zestaw śniadaniowy czy owoce do krojenia, a dla przyszłych majsterkowiczów – komplet narzędzi.

 

Zabawki z drewna w sklepie coocoo.pl

Pośród szerokiego asortymentu artykułów dziecięcych, posiadamy również zabawki drewniane Janod oraz Viga. Są one znane z wysokiej jakości i bezpieczeństwa stosowania, a także różnorodności, począwszy od małych zestawów, np. grzechotki czy auta po wieloelementowe, np. piętrowy domek dla lalek. Będzie z nich zadowolony zarówno mały chłopiec, jak i dziewczynka. Drewniane zabawki Viga i Janod utrzymane są w żywej, intensywnej kolorystyce, która przyciągnie uwagę każdego dziecka.

pixelpixel