zabawki edukacyjne dla dzieci

( ilość produktów: 85 )

Zapraszamy Cię do świata gier i zabawek edukacyjnych! Znajdziesz tu wszystko, czego potrzeba, aby wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy. Edukacyjne zabawki dla dzieci to, między innymi, kreatywna tablica LED do rysowania, która pobudza wyobraźnię i otwiera pole do artystycznych eksperymentów. Wśród produktów godnych uwagi znajdują się również wielofunkcyjne stoliki edukacyjne, dzięki którym maluch może ćwiczyć sprawność paluszków, celność, ale też umiejętności strategiczne.

Zabawki edukacyjne w formie układanek

Wykonane z drewna układanki piramidy zostały stworzone na wzór osiołka czy flaminga. Dzięki nim pociecha trenuje koncentrację, uważność, sprawność i koordynację ręka-oko. A dla spragnionych odkrywania nowych wzorów przygotowano puzzle podłogowe inspirowane Układem Słonecznym czy mapą świata.

Magnetyczne układanki to edukacyjne zabawki nastawione na ćwiczenie zdolności budowania i projektowania, ale także na rozwijanie małej motoryki. Tematy, w ramach których dziecko się porusza, to dinozaury, ale też fascynujący podwodny świat, zaczarowana łąka czy tajemniczy las. Do wyboru, do koloru!

Zabawki edukacyjne w formie klocków

Kolorowe, miękkie klocki bezpieczne dla najmłodszych. Można układać je w przeróżne wieże, a dzięki naniesionym wzorom uczyć się cyferek i liczb. Absolutną klasykę w kategorii zabawek edukacyjnych stanowią różnokolorowe sortery, ułatwiające rozpoznawanie kształtów geometrycznych. Niezbędnik każdego maluszka!

Książeczki i tabliczki

Edukacyjne zabawki dla dzieci to również książeczki do kąpieli, przedstawiające bliżej świat zwierzęcych bajkowych postaci. Dzięki specjalnie dobranym materiałom nie grozi im przemoknięcie – nawet podczas długiego pluskania w wodzie. Z kolei dla tych dzieci, którym zależy na pisaniu i rysowaniu, stworzono drewniane tablice dwustronne. Te wspaniałe edukacyjne zabawki dla 4-latka występują w wielu różnych wariantach do wyboru.

Zabawki edukacyjne – zalety

Czy wiesz, dlaczego warto kupować maluchom zabawki edukacyjne? Przede wszystkim dlatego, że stanowią one znakomity bodziec do rozbudzenia fascynacji otaczającym światem pisma i cyferek, ale też kształtów, faktur i kolorów. Kostki edukacyjne, ale też wiele innych zabawek z tej kategorii, pozwalają rozwijać dziecięcą kreatywność, pojętność i zainteresowanie otoczeniem. Wózki pchacze, które również odnajdziesz w powyższym dziale, służą dodatkowo stymulująco na układ ruchu, zachęcając do podejmowania pierwszych prób chodzenia. Są znakomite do aktywizacji fizycznej malucha, dodając odwagi w stawianiu kolejnych kroków.

Zabawki dla małych muzyków i kucharzy

Z myślą o pierwszych muzycznych przeżyciach malucha producenci zabawek stworzyli cymbałki na kółkach. Dla wszystkich małych detektywów przygotowano dziecięce lupy, a dla fanów gastronomii – zestaw małego kucharza. Nabywając nową zabawkę dla malucha, warto uprzednio zapoznać się z jego zainteresowaniami. Można też w tym temacie improwizować – w końcu roczne czy dwuletnie dziecko jest otwarte na naukę nowych rzeczy. Szeroki wybór zabawek edukacyjnych dla najmłodszych sprawi, że na pewno dokonasz trafnych decyzji zakupowych. Serdecznie zapraszamy!

pixelpixel