klocki dla dzieci

( ilość produktów: 81 )

Klocki dla dzieci to klasyka dziecięcych zabawek, która nigdy się nie znudzi. Dają najmłodszym nieskończenie wiele możliwości, pobudzając dziecięcą wyobraźnię i zmysł budowniczy. Umiejętności planowania, projektowania i wznoszenia budowli można znakomicie rozwinąć właśnie dzięki klockom. Podaruj je więc pod choinkę lub z okazji urodzin, a potem ciesz się razem z dzieckiem znakomitą zabawą!

Klocki plastikowe

Klocki plastikowe charakteryzują się dużym wyborem pod kątem kolorystycznym. Występują w mocnych, dobrze nasyconych barwach, przez co skupiają dziecięcą uwagę przez dłuższy czas. Dla dzieciaków zafascynowanych skomplikowaną tkanką miasta przygotowano klocki swoim kształtem przypominające poszczególne obiekty, takie jak kolej, przydrożne drzewa czy kamienice.

Z myślą o udanym czasie wolnym producenci zabawek przygotowali klocki dla dziewczynki, z których można zbudować między innymi imponującą wieżę dla królewny czy też stworzyć zagrodę farmerską. Ciekawym wsparciem w rozrywce mogą być też miękkie klocki dziecięce, do złudzenia przypominające postaci zwierzątek.

Klocki Blocki

Absolutnym hitem wśród najmłodszych są klocki Blocki, dające wprost nieograniczone możliwości budowania. Poszczególne serie obejmują tematykę służb publicznych z całym ich wyposażeniem (takich jak posterunek policji czy straży pożarnej), ale też centrum handlowe, tor wyścigowy oraz niezliczoną ilość zestawów pojazdów. Jeśli chodzi o klocki Blocki dla dziewczynek, to znakomicie prezentują się zestawy poświęcone życiu na farmie, ale też kawiarence – miejscu spotkań z przyjaciółkami. Interesująco wypadają też komplety z wakacyjnym kamperem czy pizzerią.

Klocki magnetyczne

Na uwagę zasługują także klocki magnetyczne dla dzieci, idealne do układania konstrukcji geometrycznych. Ich specyficzna budowa i wielowymiarowy charakter przyciągają uwagę i wprowadzają do fascynującego świata kreatywności.

Z myślą o najmłodszych dzieciach powstały drewniane wańki-wstańki w kształcie królika czy pieska, które również są zaliczane do kategorii klocków. Wśród prostych zabawek znalazło się również miejsce dla klocków drewnianych 4-elementowych, które po ułożeniu tworzą obrazek jednego ze zwierzątek lasu – jeża bądź liska. Ciekawie wypadają też klocki z motywem cyferek i literek, znajdujące się w edukacyjnym wózku-chodziku, które rozwijają również przy okazji zdolności motoryczne dziecka. Stanowią one idealny prezent dla najmłodszej grupy użytkowników.

Czym się kierować, wybierając klocki dla dziewczynki? Przede wszystkim zainteresowaniami danego dziecka. Jedna pociecha będzie bez reszty oddana słodkim jednorożcom, wieżom i księżniczkom. Inna z kolei pokocha zabawę w życie na farmie. Jeszcze inna nie będzie mogła się oderwać od szybkich i zwrotnych aut. Dopasuj przedmiot zabawy do osobistych preferencji obdarowanego malucha.

Klocki dla dzieci plastikowe wyróżniają się ogromną liczbą wariantów, odmiennych pod względem kolorystyki, tematyki, kształtu, wielkości czy stopnia trudności. Szerokie możliwości wyboru ułatwiają dobranie ich do wieku i możliwości dziecka, a także do jego bieżących potrzeb rozwojowych.

pixelpixel