Doidy Cup

( ilość produktów: 1 )

Brytyjska marka, a zarazem nazwa innowacyjnego kubeczka dla dzieci. Tym, co wyróżnia ten produkt jest jego kształt – Doidy Cup jest krzywy, pochylony i w niczym nie przypomina popularnych kubków niekapków. Zaprojektowano go w taki sposób, by naśladować naturalne odruchy najmłodszych dzieci. Pijąc z krzywego kubeczka maluchy naśladują ruch szczęki wykonywany podczas ssania piersi. Nie wymaga to od nich odchylania głowy, a dodatkowo pozwala na obserwację napoju.

 

Produkty Doidy Cup łączą funkcjonalność i budowanie zdrowych nawyków z designem przyjaznym dzieciom. Każdy z artykułów został wykonany w Unii Europejskiej, z tworzywa HDPE – najbezpieczniejszego rodzaju plastiku. Jest wolny od BPA, PCV i ftalanów, a także spełnia wymagania bezpieczeństwa zgodne z normą EN 14350. Występuje w 17 wariantach kolorystycznych –od księżycowej perły po czerwień strażacką. Dodatkowo linia Doidy Cups zyskała akredytację organizacji humanitarnej i rozwojowej na rzecz dzieci UNICEF.

 

Doidy Cup powstał w 1950 roku i nadal nie traci na aktualności. Zaprojektował go Tom Pickering, by zaspokoić potrzebę swojegosynka, cierpiącego na nieprawidłowy rozwój mowy. Doidy Cup miał być rozwiązaniem, które zastąpi niekorzystny z punktu widzenia logopedów kubek niekapek, a zarazem będzie wygodniejszy i bardziej ergonomiczny niż klasyczne kubki i filiżanki. Produkt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że wprowadzono go do produkcji, aby pomagać innym dzieciom w utrwalaniu dobrych nawyków i wypowiadaniu pierwszych słów.

 

Kubeczek Doidy Cup jest odpowiedni zarówno dla dzieci od 3 miesiąca życia, jak i tych, które osiągnęły już 6 miesięcy oraz skończyły rok. Produkt ten doskonale spełnia swoją funkcję także w przypadku osób dorosłych – przewlekle chorych oraz w podeszłym wieku. Specjalnie wyprofilowany kubek umożliwia picie w pozycji półleżącej, minimalizując dyskomfort i ryzyko zachłyśnięcia.

 

Linia Doidy Cup jest rekomendowana przez pediatrów i logopedów. Rodzice i specjaliści doceniają ją przede wszystkim za wspieranie długiego karmienia piersią i utrwalanie nawyku picia z otwartego kubka. Poza krzywymi kubeczkami do mleka, zupek kremów i napojów marka proponuje także praktyczne miseczki-talerzyki z przyssawką.

      pixelpixel